طراحی جلد کتاب

طراحی خلاقانه، زیبا،منحصر به فرد،جذاب جلد کتاب درسی، کتاب کودک، کتاب عاشقانه، کتاب شعر، کتاب رمان، کتاب داستان، کتاب علمی تخیلی و…

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب یکی از ضروری‌ترین خدمات قبل از چاپ می‌باشد، زیرا جلد کتاب نقش بسیار مهمی در فروش آن دارد طرح جلد کتاب باید بتواند، توجه مخاطبانش را جلب نماید و بیان کننده محتوای کتاب باشد، یک طرح گرافیکی زیبا و خلاقانه می تواند فروش کتاب شما را چندین برابر کند و حس ارزشمندی آن را به خواننده القا کند.

طراحی جلد کتاب توسط گرافیستهای حرفه ای و مجرب پروژه سرا با مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت انجام می پذیرد.

سفارش طراحی جلد کتاب خود را توسط یکی از راه های زیر به پروژه سرا ثبت نمایید:

طراحی جلد کتاب

پروژه سرا برای چه دسته از کتابها طراحی جلد را انجام می دهد؟

  • طراحی جلد کتاب درسی
  • طراحی جلد کتاب کودک
  • طراحی جلد کتاب عاشقانه
  • طراحی جلد کتاب شعر
  • طراحی جلد کتاب رمان
  • طراحی جلد کتاب داستان
  • طراحی جلد کتاب علمی تخیلی

انواع طراحی جلد کتاب:

طراحی جلد ساده
این نوع از طراحی مناسب افرادی است که نیاز به طراحی‌های خاص ندارند و بیشتر از آنکه به طرح جلد خود فکر کنند به چاپ کتاب خود می‌اندیشند، این نوع طراحی می‌تواند انتخاب ساده و مناسبی باشد و حتی یک انتخاب هوشمندانه

تایپوگرافی حرفه ای:

در یک جمله: طراحی بصری جذاب یک فونت، در این روش با دستکاری عناصر گوناگونی از متن، همچون فاصله‌ی بین حروف، شکل نوشتاری حروف، فضای خالی اطراف آن‌‌ها و… کلمات را به عنصر بصری جذابی تبدیل می‌‌کند که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. از تایپوگرافی در کتاب‌های مختلفی استفاده می‌شود، از جمله کتاب‌های شعر

فتومونتاژ حرفه ای

ترکیب تصاویر و اِلمان های مختلف در یک تصویر و خلق یک تصویر و مفهوم جدید

تایپوگرافی و فتومونتاژ جلد کتاب

تلفیقی از هر دو نوع طراحی جلدها، طراحی تلفیقی  نیاز به زمان و انرژی بالایی برای خلق و ترکیب تصاویر دارد

برای طراحی جلد کتاب شعرم میخواهم اقدام کنم، ایده ای ندارم پیشنهاد شما چیست؟

برای طراحی جلد کتاب شعر حتماً می بایست ژانر اشعار خود را در نظر بگیرید. تطابق و تناسب طرح در طراحی جلد کتاب شعر با محتوا و ژانر اشعار اهمیت بسیار بالایی دارد. برای طراحی جلد کتاب توسط پروژه سرا، کافی است با شماره های تماس ما ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. همکاران ما مراحل بعدی طراحی جلد کتاب را برای شما روشن خواهند نمود.

هزینه های طراحی جلد کتاب در پروژه سرا چقدر می باشد؟

هزینه های طراحی جلد کتاب بر اساس طرحی که طراح جلد می خواهد کار کند طبیعتاً متفاوت و متغیر است. شما می توانید برای آگاهی از هزینه طراحی جلد کتابتان با شماره های ذکر شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نکا تی جهت طراحی جلد کتاب:

برای طراحی جلد کتاب باید به این نکات توجه داشت که مخاطبان کتاب چه کسانی هستند؟ چه رنج سنی دارند ؟ از چه جنسیتی و چه فرهنگی می باشند ؟برای مخاطب شما باید از چه تصاویر، سایز فونت ، طیف رنگ استفاده کنید؟ چه کتاب های مشابهی نظر مخاطبان شما را جلب کردند ؟ تا بتوانید یک دید کلی و بهتری برای انتقال پیام خود از طریق جلد کتاب به آنها داشته باشید. پس ازیافتن این پاسخها  شما تقریبا  آماده طراحی جلد کتابتان هستید

جلد کتاب دارای چند خط توضیح و نوشته می‌باشد. گاهی می‌تواند سوالی باشد و یا پیام خاصی را در بر داشته باشد.

طراحی هوشمندانه عنوان کتاب

اولین و مهم‌ترین بخش در طراحی جلد کتاب عنوان می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.در طراحی جلد کتاب  بسیار مهم است که با نویسنده کتاب یک نشست صورت گیرد تا یک طرح حرفه ای برای کتاب انتخاب شود. 

استفاده از یک عبارت جذاب

یک استراتژی برای جلب توجه مخاطب این است که با یک عبارت، نقل قول و… خواننده را به خواندن محتوای کتاب تشویق کند

انتخاب فونت و تصویر مناسب

بهتر آن است بیشتر از 2 نوع فونت در طراحی جلد کتاب استفاده نشود. تنوع در فونت، کتاب شما را غیرحرفه‌ای و گسسته می‌کند.اگر می‌خواهید کتاب شما فروش خوبی داشته باشد، باید به رنگ نوشته‌های جلد توجه بسزایی داشته‌باشید.

سوتیتر

موضوع دیگری که در طراحی جلد کتاب نیاز به دقت است سوتیتر است، سوتیتر به توضیحی گفته می‌شود که در مورد عنوان و همینطور موضوع کتاب لحاظ می‌شود و عموماً پس از تیتر اعمال می‌شود، این گزینه می‌بایست در راستای عنوان انتخاب شود و چه خوب است که طراح بتواند سوتیتر را به صورت مکمل در نظر بگیرد.

نام نویسنده:

 نیاز است که بر روی جلد کتاب از کلمه نویسنده یا گردآوری‌کننده استفاده شود که گا‌ها مترجم کتاب نیز اعمال می‌شود که می‌بایست بر اساس اهمیت کتاب در فاصله‌ای مشخص از عنوان چاپ شود این فاصله در وضعیت سلیقه‌ای قرار دارد و طبق نظر طراح و همینطور کاربر ارزیابی می‌شود.

لوگوی ناشر:

 نام ناشراز‌بخش ‌های بسیار مهم در طراحی جلد کتاب است که می‌تواند به همراه آرم و یا بدون آرم اعمال شود، البته گا‌ها فقط آرم چاپ می‌شود.

طراحی جلد کتاب با توجه به پارامتر اندازه

اندازه‌ای که طراح گرافیک باید برای طراحی جلد در نظر بگیرد، تاثیر زیادی در انتخاب نوع طرح مورد نظر دارد. برای مثال در طراحی جلد کتابچه‌ها و کتاب‌های جیبی که سایزهای کوچکی دارند، طراحی باید با حساسیت و دقت بیشتری انجام شود تا بدون هر گونه پیچیدگی باشد.

. اجتناب از پیچیدگی در طراحی جلد کتاب

ترکیب زیبا و حرفه‌ای تصاویر، متن و استفاده از اشکال هندسی اگر به‌صورت هوشمندانه صورت گیرد، در نهایت باید طرحی بدون پیچیدگی را به همراه داشته باشد تا چشم بیننده با دیدن آن دچار خستگی و ابهام نشود. 

 طراحی جلد پشت کتاب 

موارد لازم برای جلد پشت کتاب عطف، خلاصه ی کوتاهی از کتاب، نقل قول ها، بارکد و قیمت می‌باشد. جلد پشت کتاب باید تمام نکات و خلاصه‌ی مهم کتاب را داشته باشد طوری که مخاطب را تشنه‌ی خواندن کند. این نوشته باید جذابیت کافی از نظر ویرایشی هم داشته باشد.

اندازه و سایز و ابعاد جلد کتاب

کتابها به صورت قطع دسته‌بندی ابعاد می‌شوند.

. دلیل این نامگذاری به این صورت است که به‌اندازه طول و عرض هر برگ از کتاب قطع کتاب گفته می‌شود.

یکی از مدل‌‌هایی که در اندازه جلد کتاب به کار می‌رود انداز قطع وزیری دارد .

 در این روند 3 بار تا کردن پی در پی کاغذ وجود دارد که ابعاد به کار رفته در آن اغلب 70 در 50 سانتیمتر است که پس ار پروسه چاپ به صورت دقیق رض داده می‌شود. این گزینه بیشتر برای طراحی جلد کتابهای علمی و دانشگاهی استفاده می‌شود و طبق استاندارد آمریکایی medium octavo استفاده می‌شود.

مورد دیگر در کتابها سایز رقعی است که با سه مرتبه تا کردن کاغذ در وضعیت 60 در 45 صورت می‌گیرد و برش مناسب اعمال می‌شود. این گزینه در طراحی جلد کتابهای رمان و داستان می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد این گزینه برای کتابهای عمومی استفاده می‌شود.

اندازه کتابهای قطع رحلی به تا شدن کاغذ در دو مرتبه متوالی در اندازه‌‌های 45 در 60 است که پس از برش به شکل نهایی تبدیل می‌شود.در طراحی جلد کتابهای نفیس، مجلات و همینطور کتابهای کمک آموزشی و در پایان نامه‌‌ها از این گزینه به وفور استفاده می‌شود این مورد نیز طبق استاندارد جهانی اعمال می‌شود.

برخی از کتابها به صورت قطع جیبی طراحی شده است که با 4 بار تا کردن متوالی کاغذ 50 در 70 و همینطور 60 در 45 طراحی و برش داده می‌شود که ابعاد مختلفی برای طراحی جلد کتاب را در نظر می‌گیرد قطع‌‌های جیبی و پالتویی پس از موارد بالا مرسوم‌ترین گزینه هستند

سایز و ابعادی که برای کتاب به قطع‌‌های خشتی استفاده می‌شود بیشتر 45 در 60 بوده و به 6 قسمت مساوی تقسیم می‌شود به طور کلی کاغذ در این فضا در ابعاد 50 در 70 دیده می‌شود در طراحی جلد کتابهای هنری و کودکان و نوجوان این گزینه پیشنهاد می‌شود در طراح کاتالوگ نیز این گزینه بسیار عالی در نظر گرفته شده است.

البته برای ابعاد طراحی جلد کتاب یک سری قطع‌‌های دیگر نیز دیده می‌شود که امروزه به نسبت قبل کمتر کاربرد دارد. مثلاً قطع‌‌های بازوبندی برای کتابهای ادعیه و مذهبی استفاده می‌شود که جلد در وضعیت داخل چرم دوخت می‌شود و در طراحی این سری از جلد‌‌ها نیاز به رعایت‌بخش عطف و طرح‌ریزی متوازن است. قطع جانمازی و همینطور قطع بغلی از دیگر گزینه‌‌های موجود هستند که می‌بایست در زمان سفارش طراحی جلد کتاب به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

خدمات دیگر پروژه سرا:

تنوع _ قیمت های مناسب و معقول _ سرعت در وقت _ کیفیت بسیار بالا _ پشتیبانی صد در صدی

پذیرش سفارش انجام برون سپاری  و انجام آن توسط متخصص مربوط به آن

هزینه های طراحی جلد کتاب بر اساس طرحی که طراح جلد می خواهد کار کند طبیعتاً متفاوت و متغیر می باشد.

مدت زمان انجام طراحی جلد کتاب بسته به نوع طرح می تواند متفاوت باشد اما به طور معمول مدت زمانی بین 3 الی 5 روز انجام طراحی صورت می گیرد.

پروژه سرا به منزله پلی بین شما و مجری عمل نموده و مبلغ پرداختی شما را 48 ساعت پس از تحویل پروژه و درصورت نبود ایراد و رضایت شما بحساب مجری واریز خواهد نمود. لذا با خیال آسوده کار خود را به ما بسپارید.

پروژه سرا برای سادگی و راحتی شما عزیزان چهار روش مختلف برای ثبت سفارش گذاشته است که شما به راحتی از هر راهی که مایل می باشید ثبت سفارش را انجام دهید.

ثبت سفارش در تلگرام ، واتساپ ، سروش ، فرم سایت

برای سفارش بر روی یکی از دکمه های زیر کلیک کنید:

چهار روش ساده برای ثبت سفارش انجام پروژه

روش های دیگر برای ثبت سفارش

مراحل ثبت سفارش تا تحویل

محاسبه قیمت

2

آماده سازی پروژه

4

پشتیبانی

6

راه های ثبت سفارش

* لطفا از تماس تلفنی جهت تعیین هزینه و زمان لازم برای انجام پروژه، خودداری فرمائید. تخمین هزینه و زمان انجام پس از ثبت سفارش توسط کارشناسان در “پیام رسان ها”  انجام می شود.

شعار پروژه سرا (پروژه 1400)

* لطفا از تماس تلفنی جهت تعیین هزینه و زمان لازم برای انجام پروژه، خودداری فرمائید. تخمین هزینه و زمان انجام پس از ثبت سفارش توسط کارشناسان در “پیام رسان ها”  انجام می شود.

روش های سفارش برای راحتی مشتریان

شماره وآیدی سروش، واتساپ، تلگرام برای سفارش :

ojdanesh   09212394018@

ایمیل: OjDaanesh@chmail.ir

مرکز تماس: 02188263128

لطفا رای خود را ثبت کنید
سپاس فراوان بابت وقتی که برای ارزیابی می گذارید